Dla Tynkarzy, Malarzy, Szpachlarzy

WYSZUKIWARKA

Agregaty tynkarskie

Agregaty tynkarskie

Jeszcze lata temu, gdy na rynku budowlanym nie było specjalistycznego sprzętu, ekipy przeprowadzające liczne prace remontowe musiały nakładać tynki na murach samodzielnie, ręcznie. Było to jedyne wówczas rozwiązanie, które niestety ale wiązało się z koniecznością poświęcenia na tę czynność sporej ilości czasu. Jednakże technika w budownictwie poszła na tyle do przodu, iż istnieje znacznie bardziej efektywny wariant ? taki jak agregaty tynkarskie.

Dzięki opracowaniu konstrukcji specjalistycznych maszyn zwanych agregatami tynkarskimi realne stało się znaczące przyspieszenie wszelkiego typu robót realizowanych na placu budowy. Agregaty umożliwiły także uproszczenie wykonywanych prac, a to przełożyło się w konsekwencji na redukcję czasu pracy.

Numer jeden wśród sprzętów do wykańczania wnętrz

Biorąc pod uwagę szereg licznych zalet wynikających z użytkowania agregatów tynkarskich, zaczęto coraz bardziej doceniać rolę owego asortymentu, a co za tym idzie wraz z biegiem czasu zaczęły one być wręcz niezastąpione. Stały się zdecydowanie najistotniejszym wyposażeniem w sferze szeroko pojmowanego budownictwa i tak jest po dzień dzisiejszy, kiedy to współcześnie żadna solidna firma nie wyobrażałaby sobie pracy bez ich zastosowania.

Rozwój w oka mgnieniu

Po tym jak agregaty tynkarskie stały się istnym ?hitem? wśród firm tynkarskich, producenci zaczęli je systematycznie udoskonalać. Efektem tego stały się mocno zaawansowane warianty profesjonalnych sprzętów takich producentów jak PFT, KALETA, PUTZMAISTER , Graco mimo tego że są dość kosztowne, okazują się wyjątkowo praktyczne, funkcjonalne i niesamowicie komfortowe w codziennym użytkowaniu ekip remontowych. Teraz można wyszczególnić parę charakterystycznych typów opisywanych urządzeń, pomiędzy którymi dysproporcje występują zwłaszcza w aspekcie parametrów technicznych, cenowych i możliwościach.

Agregaty tynkarskie - główny podział

Patrząc na to, jak kiedyś prezentował się rynek budowlany a jak wygląda teraz, nie ma chyba najmniejszych wątpliwości, że nastąpił ogromny postęp wiążący się m.in. z opracowaniem konstrukcji wysokiej klasy sprzętów, które w znaczącym stopniu ułatwiają codzienną pracę ekip remontowych. Dlatego też przykładem takiego rodzaju asortymentu są właśnie agregaty tynkarskie.

Generalnie pod pojęciem agregatu tynkarskiego kryje się urządzenie, które pozwala na szybkie, bezproblemowe oraz bardzo sprawne nanoszenie tynków na ściany. Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy na przeprowadzenie tych standardowych, zupełnie podstawowych prac budowlanych, brak szerokiej rozpiętości czasowej. Dzięki opisywanemu urządzeniu realne staje się przede wszystkim znaczące ułatwienie wykonywanych działań, a także zagwarantowanie udogodnień bezpośrednio dla przeprowadzającej roboty ekipy. Nie trzeba bawić się z ręcznym nakładaniem tynków, ponieważ wszystko przebiega szybciej, nie jest tak czasochłonne jak tradycyjne tynkowanie i przekłada się na obustronne zadowolenie  zarówno ekipy, która uwija się z obowiązkami prężnie, pracując wydajnie i efektywnie, jak także i klienta, który otrzymuje spodziewane rezultaty w krótkim czasie.

Agregat tynkarski

Agregat agregatowi nierówny

Niemniej jednak, pojęcie agregatu tynkarskiego na chwilę obecną to definicja dość szeroka. Są one silnie zróżnicowane a co za tym idzie można wyróżnić dość mocno zaawansowane warianty tych urządzeń.

Agregaty tynkarskie - czym się różnią?

Niektóre tańsze, inne droższe

Patrząc na oferty renomowanych producentów, można dostrzec, iż agregaty tynkarskie są sprzedawane po naprawdę silnie zróżnicowanych stawkach cenowych. Dostępne są zarówno modele za kilka, jak i kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Tak rozległa rozpiętość cenowa jest równoznaczna przede wszystkim z mniejszą bądź większą jakością charakteryzowanych urządzeń. Ponadto w grę wchodzi także kwestia stanu nabywanego sprzętu, jako fabrycznie nowe i używane. Urządzenia już używane z pewnością będzie można nabyć po znacząco niższych cenach, lecz nie ma co ukrywać, że wiele zależy od renomy producenta oraz stanu urządzenia. Jeżeli w grę wchodzą systematycznie realizowane roboty tynkarskie, z pewnością dużo lepszym wariantem jest postawienie na zupełnie nowe urządzenia, wprost z taśmy produkcyjnej, ponieważ nadadzą się one do bardziej długotrwałego użytkowania.

Agregat tynkarski na budowie - daj się wyręczyć w pracy

Biorąc pod uwagę skalę realizowanych na chwilę obecną, różnorodnych rodzajów prac budowlanych, nie powinien dziwić fakt, że na rynku istnieje niesamowicie szeroki wachlarz wielu urządzeń, które zostały opracowane po to, by znacząco usprawniać realizację standardowych robót remontowych.

Co, kto potrzebuje

Kiedyś, aby położyć tynk, trzeba było męczyć się ręcznie. Manualne nanoszenie tynku na ściany było nie tylko uciążliwe ale i mało wygodne. W dobie XXI stulecia takie praktyki odchodzą do lamusa, będąc jednocześnie silnie wypierane przez rozwiązania znacznie bardziej nowoczesne, które odznaczają się przede wszystkim gwarancją wyjątkowo szybkiej i dużo precyzyjniejszej realizacji prac. Zakup odpowiedniego urządzenia powinien być przede wszystkim uzależniony od tego, jakie są konkretnie nasze wymagania, preferencje i zakres prowadzonych prac.

Im lepsze, tym droższe?!

Spośród rozległych wariantów różnorodnych urządzeń dostępnych obecnie na rynku, można przebierać w ofertach silnie zróżnicowanych cenowo. Ta rozpiętość wielokrotnie wiąże się z faktem, iż kosztowniejsze warianty posiadają znacznie liczniejsze funkcje. W konsekwencji tego są dużo bardziej innowacyjne, umożliwiają o wiele wydajniejszą i sprawniejszą pracę. Dzięki właśnie tym urządzeniom bez problemów będzie można szybko uporać się z tynkowaniem, korzystając z wielu funkcji agregatów.

Agregaty tynkarskie - bogaty asortyment

Mimo silnego zróżnicowania obecnych agregatów tynkarskich, należy jednak stwierdzić, że wyróżniają się one uniwersalnością. Można je wypełniać suchymi bądź wilgotnymi zaprawami, surowcem z silosu czy materiałem z worków. Istnieje tu szerokie zróżnicowanie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Generalnie producenci załączają do sprzętu precyzyjną specyfikację techniczną, do czego i w jakim wymiarze konkretny model agregatu tynkarskiego nadaje się, jednakże śmiało można pokusić się o opinię, że charakteryzowane urządzenia nadają się do wszechstronnego użytku. Ze względu natomiast na niesamowicie rozległy wachlarz agregatów, konsumenci mogą przebierać w wielu ofertach, dostosowując konkretny wariant agregatu stricte do swego zapotrzebowania, ale też przeznaczonego na ten cel budżetu.

Renomowane grono producentów

Obecnie dominujące na rynku agregaty tynkarskie, które uchodzą za najwyższej klasy sprzęt to w głównej mierze zaawansowane technicznie urządzenia proponowane przez uznanych producentów. Do najpopularniejszych wytwórców omawianego asortymentu zaliczyć należy m.in. maszyny Graco, PFT czy Kaleta. Wyróżniają się one dużą funkcjonalnością, wytrzymałością i trwałością użytkowania, wysoką jakością mechanizmów, solidną konstrukcją oraz prostą obsługą. Wiele z nich wyposażonych jest w moduł i system możliwy do szybkiego demontowania i składania, co pozwala na wygodne transportowanie urządzenia. Są one wydajne i praktyczne w stałym zastosowaniu.

Jak działa agregat tynkarski?

Obsługa nie taka trudna

Agregaty tynkarskie nie są skomplikowane w obsłudze, producenci załączają konkretną specyfikację, niemniej jednak, trzeba wiedzieć, jak sprawnie korzystać z urządzenia, aby nie doszło do jego mechanicznego uszkodzenia. Trzeba wiedzieć, że agregat spełnia dwie podstawowe funkcje.

Po pierwsze umożliwia łatwe i szybkie mieszanie tynku, co jest możliwe dzięki komorze mieszającej, po drugie pozwala na szybkie rozprowadzenie tynku na ściany.

Krok po kroku

Najpierw agregat miesza tynk, tak długo, aż materiał uzyska optymalną gęstość i konsystencję. Następny etap to przepuszczanie gotowej mieszanki przez pompę podającą do węży i rozprowadzanie na wybranej powierzchni. Nie ma obaw co do jakości tynkowania przeprowadzanego w taki sposób, gdyż sprzęt pozwala na równomierne roznoszenie mieszaniny. Agregaty znakomicie sprawdzają się zwłaszcza przy wykonywaniu robót w obiektach, które składają się z kilku kondygnacji. Wówczas nie ma potrzeby przemieszczania się wraz z maszyną. Praca przebiega szybko, sprawnie i wygodnie. Skorzystanie z opisywanego urządzenia daje sposobność zredukowania do minimum zarówno energii, jak i czasu pracy.

Kompleksowe informacje o agregatach tynkarskich

Przeprowadzenie gruntownego remontu wcale nie musi się wiązać z koniecznością marnotrawienia ogromnej ilości czasu. Podstawowe prace takie jak chociażby nanoszenie na ściany tynków solidne ekipy mogą przeprowadzić szybko i sprawnie, korzystając w tym celu przede wszystkim z najlepszej klasy urządzeń specjalistycznych takich jak agregaty tynkarskie.

Zanim wybierzesz

Agregaty tynkarskie

Na wstępie warto się jednak zainteresować pojęciem samego tynku. Jest to specyficzny surowiec budowlany, jaki składa się z różnorodnych materiałów  w zależności od tego, jaki efekt jest zamierzony. Wyróżnia się przykładowo tynki gipsowe, cementowe, cementowo-wapienne czy wapienne. Musimy wiedzieć, że zupełnie inne właściwości cechują tynki kładzione wewnątrz budynków, a inne te pokrywające mury z zewnątrz. Oczywiście chodzi tu o większą trwałość tej drugiej grupy. Tynki nanoszone od zewnątrz muszą być wytrzymałe na działanie negatywnych czynników atmosferycznych takich jak intensywne deszcze, silne promienie słoneczne, opady gradu czy siarczyste mrozy.

Zachowanie proporcji

Agregaty tynkarskie, mimo iż są banalne w obsłudze, niekiedy nie dają spodziewanych rezultatów. Tynk, aby był optymalny musi być właściwie przygotowany. Nie chodzi w tym przypadku o pracę maszyny, co przede wszystkim o to, z jakich materiałów skorzystamy i w jakich ilościach. Przed mieszaniem dokładnie sprawdźmy czy mamy zachowane odpowiednie proporcje i dopiero później włączmy agregat. Nie ma ?wzorcowej? receptury na solidny tynk.

Agregaty tynkarskie - zalety zastosowania

Elewacja bez szwanku

Używając specjalistycznego urządzenia do nanoszenia tynku , można być pewnym, że przy zachowaniu właściwych proporcji surowców służących do zrobienia mieszaniny, nie będziemy rozczarowani.

Maksymalna precyzja

Poprzez wybór agregatów tynkarskich można zatroszczyć się o nienaganne wykończenie pomieszczenia. Z pewnością tynk będzie trwalszy, wytrzymalszy i bardziej precyzyjny niż gdyby tak nanosić go według starych metod, czyli ręcznie. Elewacja w taki sposób zrobiona cechuje się równomiernie rozprowadzonym tynkiem. Ściany są gładkie, jednolite, bez bruzd. Ponadto są odporne na działanie wielu czynników, w tym pogodowych. Agregat wysokiej klasy pozwala na powolniejsze zużywanie się elewacji i jej długotrwałe utrzymanie w dobrym stanie.

Agregaty tynkarskie - modele firmy Kaleta

Wśród wielu różnych urządzeń budowlanych, jakie stosowane są w budownictwie, warte wyszczególnienia okazują się maszyny tynkarskie, które pozwalają na bezproblemowe nanoszenie tynków. Jednym z wiodących producentów wyżej wymienionego sprzętu okazuje się firma Kaleta na przykładzie której zaprezentujemy główne zalety oraz przeznaczenie wspomnianych urządzeń.

Wiele rodzajów

W kwestii agregatów tynkarskich nie ma możliwości generalizowania, bowiem istnieje silnie zróżnicowany wachlarz sprzętów z odmiennymi parametrami technicznymi, a co za tym idzie różnymi cenami i zastosowaniem.

Ścisłe przeznaczenie

Obecnie proponowane agregaty odznaczają się gruntownym wyposażeniem. Są one precyzyjnie skonstruowane, a co za tym idzie doskonale nadają się do różnych typów prac i surowców. I tak chociażby modele firmy Kaleta takie jak np. agregat tynkarski ? Kaleta 150 doskonale przydaje się do nakładania tynków z wykorzystaniem mieszanek robionych bezpośrednio na budowie do 6mm(wapienno-cementowe, wapienno-gipsowe, specjalne, wylewki samopoziomujące oraz wylewki wapienno-cementowe). Z kolei agregat tynkarski  Kaleta 151 przeznaczony do nakładania (szpachli mineralnych i akrylowych, tynków strukturalnych, klejów, powłok wykończeniowych, systemów dociepleń, zabezpieczeń antyogniowych ). Agregaty Kaleta 1,2,3,4,5 czy 5 Super przeznaczone do ( tynków maszynowych, wapienno-cementowych, wapienno-gipsowych oraz wylewek samopoziomujących ) gdzie można stosować technikę silosową lub gotowy materiał w workach.

Zobacz więcej »

Agregaty tynkarskie jak i malarskie dostępne dziś na rynku okazują się strzałem w dziesiątkę, gdyż zapewniają maksymalny komfort. Dodatkowo są także w pełni bezpieczne w zastosowaniu.

LOGOWANIE

Nie masz konta? Zarejestruj się

Brak produktów w koszyku

Ilość produktów: 0Wartość: 0,00 zł
Zobacz koszyk
Akcesoria Graco Efektowne malowanie

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"