Dla Tynkarzy, Malarzy, Szpachlarzy

WYSZUKIWARKA

Agregat malarski

Agregaty malarskie

Po co tracić czas na malowanie wielkich przestrzeni tradycyjnym pędzlem, nie ma sensu trzymać się przestarzałych metod wykańczania wnętrz, gdy można zainwestować w specjalistycznie skonstruowane do tego urządzenia zwane agregatami malarskimi.

Sprawniejsza realizacja

Poprzez wykorzystanie zaawansowanych maszyn możliwe okazuje się zredukowanie do zupełnego minimum czasu poświęcanego na rutynową czynność jaką jest malowanie ścian. Nie musimy także wkładać w to zbyt dużo energii, bowiem urządzenie pracuje mechanicznie nanosząc farby, stąd fatyga pracownika jest znacząco ograniczona. Nowoczesne sprzęty doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju pracach malarskich. Są one zaprojektowane tak, aby móc je stosować zarówno przy robotach realizowanych od wewnątrz, jak i z zewnątrz obiektów. Sprawdzają się również podczas czynności lakierniczych. Lakierowanie zarówno ścian, jak i okien czy drzwi przebiega szybko i sprawnie.

Funkcjonalność największym atutem

Podstawową cechą wyróżniającą agregaty malarskie jest przede wszystkim ich funkcjonalność. Agregaty pozwalają na nanoszenie różnych gatunków farb, jak i szpachli. Generalnie występuje dziś tak rozległa gama licznych urządzeń tu opisywanych, że w zasadzie istnieje sposobność bezproblemowego doboru optymalnych sprzętów stricte do naszych potrzeb. Nabywając określony model, warto natomiast zwrócić uwagę na to, jakimi parametrami technicznymi cechuje się odpowiedni agregat. Patrząc na aspekt jakości i standardów oraz funkcji dodatkowych dominujące teraz na rynku maszyny są wyjątkowo silnie zróżnicowane, co przekłada się natomiast na ich dość niejednorodne stawki cenowe. Biorąc pod uwagę ogromną rozpiętość różnych agregatów służących do malowania jak również do szpachlowania, warto wiedzieć, że przeciętnej jakości model może znacząco ułatwić pracę ekipy remontowej. Pozwala to w dużym stopniu zredukować czas realizowanych robót, a także zapewnia precyzję i szybkość malowania. Do wyjątkowo pozytywnie rekomendowanych sprzętów zalicza się m.in. modele takich producentów jak Graco, które odznaczają się przede wszystkim wytrzymałością, solidnością oraz trwałością. Znakomicie sprawdzają się one w pokrywaniu farbami zarówno dużych, jak i mniejszych powierzchni. Nowoczesne warianty zapewniają elektroniczną kontrolę ciśnienia oraz wyposażone są w licznik czasu czy opcję samodzielnego czyszczenia się urządzenia, są innowacyjnie opracowane technicznie i rewelacyjnie spisują się na lata ciągłej pracy przy właściwym użytkowaniu.

agregaty malarskie

Agregat malarski - gdzie go zastosować?

Ta wytrzymała i nowocześnie zaprojektowana maszyna rewelacyjnie sprawdza się w przypadku rozległego pola zastosowania. Jest wyjątkowo pomocna w realizacji standardowych robót na placu budowy takich jak malowanie czy lakierowanie. Dzięki wysokiej technologii możliwe jest nie tylko sprawne naniesienie warstw surowców, ale przede wszystkim ich precyzyjne rozrzucenie na ściany czy różnego typu konstrukcje. Agregaty pozwalają na bezproblemowe i niewymagające wysiłku ze strony ekipy pracowniczej wykańczanie obiektów różnej kategorii ? nie muszą to być jedynie ściany. Równie efektywnie charakteryzowane maszyny pracują na powierzchniach takich jak chociażby drzwi czy okna.

Pewność optymalnych rezultatów

Ze względu na wyjątkowo silne zróżnicowanie typów i modeli agregatów malarskich śmiało można stwierdzić, że nawet najbardziej wymagający konsument bez trudu znajdzie dla siebie optymalny wariant omawianego urządzenia. Agregatów jest pod dostatkiem zarówno, gdy mowa o zupełnie nowych sprzętach, wprost od producenta, jak także i o asortymencie używanym, już starszej daty, ale nadal w dobrym stanie technicznym.

Możliwości

Jeżeli chodzi o sam aspekt miejsca użytkowania agregatów malarskich, to wyróżniają się one swego rodzaju uniwersalnością. Da się je bowiem wykorzystać praktycznie wszędzie, gdzie tylko będziemy potrzebowali . Sprzęt ten stosowany jest niesamowicie szeroko przy wykańczaniu zarówno obiektów użytku domowego, jak i pomieszczeń publicznych. To dobry wariant przy robotach w halach, lokalach biurowych czy nad elewacją. W swym działaniu urządzenie wykorzystuje przeróżne surowce malarskie, w tym klasyczne farby oraz lateksy. Opisywane agregaty stanowią nowoczesną formę zastępczą dla tradycyjnego wałka malarskiego.

agregat malarski

Jakie akcesoria do agregatów malarskich? Zestawienie podstawowego asortymentu

W dziedzinie realizacji prac malarskich również można mówić o zestawie akcesoriów znaczenia słów ?must have? (? muszę mieć ? ), które wprawiona ekipa remontowa czy firma budowlana powinna obowiązkowo posiadać. Poniżej krótka charakterystyka najważniejszych elementów.

Z reguły roboty wykończeniowe uznawane są za prace dość żmudne i pochłaniające szczególnie dużo czasu. W gruncie rzeczy, za sprawą nowoczesnych rozwiązań technicznych tak być nie musi i co raz częściej nie jest. Starodawny sposób realizacji rutynowych czynności ustępuje miejsca innowacyjnym sprzętom, jakie dają sposobność wyręczenia pracownika na placu budowy, oszczędzając jego energię, trud i czas. Wśród takich urządzeń, jakie niewątpliwie przydadzą się przy większych, jak i mniejszych powierzchniach znajdują się agregaty malarskie. Te profesjonalne sprzęty wymagają jednakże do swej niezawodnej i wzorowej pracy kilku potrzebnych ?dodatków?.

Dysza natryskowa

Dysze powinny by wytrzymałe, trwałe i solidnie wykonane. Ważne, aby w ich projekcie autor postawił na ergonomiczność, bowiem stanowi to nic innego jak gwarancję pełnego komfortu. Warto także zwrócić uwagę na to, aby akcesoria tej kategorii były zrobione z najlepszego materiału, takiego jak przykładowo produkty renomowanych marek Graco czy Kaleta jak również Storch, Wagner, Titan, Airlessco dające długotrwałą żywotność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne.

Filtry

Do agregatów malarskich niezbędne są także wysokiej jakości filtry, których regularne stosowanie pozwala na zabezpieczenie dyszy przed zapchaniem. Te specjalistyczne akcesoria stanowią swego rodzaju barierę chroniącą przed zanieczyszczeniami, które mogłyby trafiać do sprzętu poprzez układ natryskowy.

Pistolety

Ten rodzaj dodatków daje sposobność malowania oraz szpachlowania hydrodynamicznego. Pistolety są niezbędne do sprawnego przebiegu robót, pod warunkiem, że okazują się praktyczne, podręczne, mocne i trwałe konstrukcyjnie takie jak produkty proponowane przez firmę Graco.

Agregaty malarskie - podstawowy podział

Korzyści gwarantowane

Stosowanie agregatów malarskich przez ekipy remontowe czy firmy budowlane wiąże się z szeregiem licznych zalet. Charakteryzowane urządzenia pozwalają również na pełen profesjonalizm ? działają one na tyle precyzyjnie, iż z efektów będziemy z pewnością zadowoleni. Po trzecie agregaty dają ogromną oszczędność czasu.

Kilka rodzajów

Producenci koncentrują się na wytwórstwie zaawansowanych systemowo agregatów elektrycznych, hydraulicznych i benzynowych oraz pneumatycznych. Zanim zainwestujemy w określony typ wyżej wymienionych sprzętów, trzeba skoncentrować się na dokonaniu wnikliwej selekcji, wybierając taki model, który sprosta naszemu zapotrzebowaniu. Dostosujmy urządzenie do jego przeznaczenia.

Wiele opcji

Wyposażenie w agregat malarski to inwestycja na lata dla solidnej firmy wykończeniowej, która zajmuje się na stałe przeprowadzaniem różnorodnych modernizacji, remontów i budów. Dzięki użytkowaniu agregatów malarskich możliwe jest nie tylko malowanie farbami czy pokrywanie lateksami ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków, ale również realizowanie prac lakierniczych na drzwiach, oknach i innych, większych gabarytowo konstrukcjach. Odpowiedni sprzęt nadaje się również do nanoszenia gładzi czy szpachli.

Zróżnicowanie cenowe

Co do aspektu cenowego to generalnie dość ciężko jest w tym przypadku uśrednić i wskazać konkretną kwotę, jaką przeciętnie trzeba będzie wydać na zakup agregatu malarskiego. W zasadzie pułapy cenowe są tu mocno zróżnicowane, bowiem wszystko zależy od danego modelu, renomy producenta, dodatkowych akcesoriów, funkcji sprzętu czy też liczby stanowisk, wielkości oraz wydajności urządzenia.

agregaty malarskie

Agregat malarski - jak wybrać właściwy?

Kryteria doboru

Wśród cech, na jakie w szczególności warto byłoby zwrócić uwagę, gdy nosimy się z zamiarem inwestycji w agregat malarski, należy wyszczególnić wydajność sprzętu. Agregaty muszą pracować efektywnie a ich silnik musi działać na wysokich obrotach. Szacuje się, że minimalna zalecana moc motoru napędzającego powinna wynosić 1,65 kW. Istotne jest także kompleksowe wyposażenie w szereg potrzebnych akcesoriów takich jak filtry, pistolety czy dysze natryskowe. Warto decydować się także na modele, jakie proponowane są przez renomowanych producentów, od lat istniejących w dziedzinie szeroko rozumianej branży budowlanej. Przykładem są maszyny firm Graco, PFT czy Kaleta.

Korzyści, Efektywność

Zależy Ci na przyspieszeniu prac? Chcesz skrócić czas wykonywania standardowych czynności wykończeniowych? Nie zastanawiaj się a inwestuj w agregat, który stanowi gwaranta wydajności robót. To narzędzie zwiększające tempo realizowanego remontu. Idealnie sprawdza się zarówno na mniejszych, jak i większych powierzchniach. Jest trafionym rozwiązaniem w pomieszczeniach wysokich, obiektach wielokondygnacyjnych, dachach, stropach czy nawet posadzkach.

agregaty malarskie

Bez zabrudzeń

Korzystając z agregatów malarskich nie ma mowy o zanieczyszczeniu placu budowy. Nie kurzy się, nie chlapie farbami, nie jest brudno. Wszystko dlatego, że urządzenia są tak projektowane, aby zapewniały czystość pracy. Nie tylko nie tracimy czasu na to, żeby godzinami szorować nieestetyczne powierzchnie, ale także nie marnotrawimy surowców.

Bez wysiłku

Przy manualnych robotach po prostu poświęcano zbyt dużo czasu a proste z pozoru czynności wykończeniowe ciągnęły się zdecydowanie za długo. Agregat jest zatem asortymentem pozwalającym na znaczące przyspieszenie tempa realizacji danego zlecenia, a także ograniczeniem wysiłku robotników pracujących na placu budowy do zupełnego minimum.

Zobacz więcej »

Agregaty tynkarskie jak i malarskie dostępne dziś na rynku okazują się strzałem w dziesiątkę, gdyż zapewniają maksymalny komfort. Dodatkowo są także w pełni bezpieczne w zastosowaniu.

LOGOWANIE

Nie masz konta? Zarejestruj się

Brak produktów w koszyku

Ilość produktów: 0Wartość: 0,00 zł
Zobacz koszyk
Akcesoria Graco Efektowne malowanie

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"